Winietki i lista gości na przyjęciu ślubnym

Która Para Młoda nie chciałaby, aby to właśnie ich przyjęcie ślubne było najwspanialsze? Bez wątpienia powodzenie uroczystości weselnej w znaczącym stopniu zależy od atmosfery i klimatu zabawy. Oprócz zaplanowania menu i wyboru Sali weselnej warto się także zastanowić nad rozmieszczeniem na niej wszystkich zaproszonych gości. Zadanie to nie jest proste, szczególnie, jeśli lista uczestników jest długa. Są jednak pewne sposoby pozwalające uniknąć rozgardiaszu po wejściu Gości na salę weselną.

Najlepszy sposób na porządek, zwłaszcza w kwestii miejsca przy stole to winietki. Imienne wizytówki można umieścić przy talerzu, na serwetce – ważne, aby były widoczne przy nakryciu stołowym. Nieodłączną częścią winietek jest tablica z listą gości, ustawiona przy wejściu do Sali weselnej. Rozrysowany jest na niej plan stołów i miejsc Gości. Takie rozwiązanie pozwala zapobiec zamieszaniu związanym z szukaniem przez uczestników wesela swojego miejsca. Można również poprosić o pomoc świadka lub członka rodziny o wskazywanie miejsca zgodnego z planem na tablicy. Z racji swej roli osoba ta powinna znać większość Gości przyjęcia ślubnego.

Zarówno tablice jak i winietki można udekorować na wiele sposobów. W zależności od stylizacji przyjęcia ślubnego mogą one nawiązywać do dekoracji całej Sali lub być ozdobą samą w sobie.

Winietki prezentują się na stole w kilku formach. Bardzo modna i popularna wśród Młodych Par jest wszelkiego rodzaju galanteria papiernicza. Wykonane z kartoników imienne wizytówki są praktyczne i estetyczne. Duże możliwości w kwestii zdobienia pozwalają dopasować ich wygląd do ogólnego wystroju stołu Gości weselnych. Inną propozycją są winietki w formie ramek. Styliści ślubni polecają je na przyjęcia weselne o eleganckim charakterze. Do dekoracji winietek można użyć małych świeżych kwiatów, wstążeczek lub koralików.

Tablica z listą gości pozwala rozeznać się w ogólnym planie układu Sali i stolików. Musi być czytelna dla wszystkich, stąd preferowane są duże tablice, umieszczone na podwyższeniu, „sztalugach malarskich” lub specjalnie do tego przeznaczonym stole. Tablica z listą gości umieszczona przy wejściu nijako wprowadza gości w tematykę przybrania Sali weselnej. Warto więc aby jej ozdoby zawierały elementy, które będą się powtarzały na innych dekoracjach przyjęcia Pary Młodej.

Najważniejszymi osobami na weselu jest Młoda Para i jako takim należy im się honorowe miejsce na Sali. Prawidłowe umieszczenie Państwa Młodych to środek stołu, przodem w

kierunku gości. Jeżeli stoły są ułożone w kształcie litery T, L, U to Pan i Panna Młoda muszą siedzieć w środkowej części stołu. Najbliżej nich powinni zasiąść świadkowie, rodzice i najbliżsi przyjaciele. W przypadku okrągłych stołów można dla Pary Młodej przeznaczyć stół o większej średnicy, lub umieścić go w wyeksponowanym miejscu.

Na początku należy zaplanować usadzenie rodziny i świadków, a następnie zaplanować miejsca dla Przyjaciół i znajomych.

Choć miejsce przy stole jest ważne z punktu widzenia towarzystwa podczas posiłków, to udane przyjęcie ślubne rozgrywa się na środku Sali, na parkiecie przy muzyce. Ważniejsze od menu jest przecież wspaniała atmosfera zabawy do białego rana!


Reklamy

~ - autor: gfioreword w dniu 20 Maj 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: